Баня

 

Коли за вікнами холод та дощ ,особливо гостро хочеться тепла. Ну а оскільки взимку найтепліше місце – це лазня, пропонуємо сходити до парної. Тим більше, що від цього походу можна отримати не тільки купу позитивних емоцій, а й зарядити організм здоров’ям і бадьорістю.

Хто вигадав лазню?

В якій частині світу з’явилася перша у світі лазня, сьогодні сказати складно. Майже у кожній стародавній культурі існувало щось схоже на сучасну парну. У всякому разі, у Стародавній Індії, Єгипті, Греції та Римі люди отримували особливе задоволення від відвідування так званих «терм», де прийнято було як митися, займатися спортом, відпочивати, призначати зустрічі. До речі, саме слово «лазня» у перекладі з грецької означає «виганяю біль та смуток».

Як теплові процедури діють на організм?

Головною дійовою особою в лазні виступає гаряча пара, яка надає комплексний вплив на весь організм. Під його впливом прогрівається шкіра, кров, м’язи, кістки, суглоби та навіть кістковий мозок. Завдяки цьому покращується кровообіг організму.

Зайва вага: чим чоловіки відрізняються від жінок .

Прискорюється обмін речовин, покращується харчування всіх внутрішніх органів, частішає серцебиття, підвищується імунітет, тренуються судини, розслабляється мускулатура. Але найголовніше, що відвідування парної має виражений очисний і омолоджуючий ефект. Намагаючись знизити теплове навантаження, організм інтенсивно виробляє велику кількість поту, разом із яким тіло залишають токсичні речовини, що накопичилися внаслідок наших хворих звичок. Звільнившись від цього вантажу, наше тіло розправляє «крила», даруючи нам надзвичайну легкість та умиротворення після відвідин парної. Більш того, прискорення обміну речовин стимулює розщеплення жиру. Недарма дієтологи та фітнес-інструктори рекомендують теплові процедури як засіб для схуднення.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close